Renča !

RENČA Vs MENINGOKOKOVA MENINGITÍDA

Renča!

Mladá dáma, která se narodila 13. října roku 1989. Jako každý z nás měla i ona i své koníčky, práci, sny, cíle do budoucnosti. To se jí ale změnilo během pouhých pár hodin. Udělalo se jí nevolno až do takové míry, že musela do nemocnice.

Okolnosti nasvědčovaly, že se o obyčejnou chřipku jednat rozhodně nebude. Rychlost, jakou se její stav zhoršoval, byla závratná a ohromující. Časový sled událostí měl za následek amputaci obou dolních končetin, transplantaci ledviny a poškození kožní tkáně. Po několika hodinách kritického vývoje dostala její nemoc jméno MENINGITÍDA.

Meningokoková meningitida: Meningokok je bakterie, která se běžně vyskytuje v lidské populaci a způsobuje nejzávažnější infekční onemocnění. Bakterie má na povrchu endotoxin, který se při množení meningokoka v krvi uvolňuje, přičemž má přímý negativní vliv na činnost srdce. I po nasazení účinné antibiotické léčby dochází k selhání životně důležitých orgánů, ledvin a plic.

   

Total Page Visits: 197 - Today Page Visits: 1
Dobrý den! z důvodu krize nákazy covid-19 jsme nuceni přesunout běh na jiný termín. O novém termínu se již vyjednává s dalšími partnery a organizátory. Děkujeme za pochopení a vaší podporu